Swatch spojuje síly s Centre Pompidou a vytváří kolekci hodinek plnou umění

Společnost Swatch otevírá dveře jedné z největších světových sbírek moderního a současného umění v rámci kolekce Swatch X Centre Pompidou. Šest ikonických mistrovských děl z pařížské galerie je přetvořeno do podoby výrazných hodinek, včetně děl Fridy Kahlo, Amedea Modiglianiho, Roberta Delaunaye, Vasilije Kandinského a Pieta Mondriana.

Čas je takový, jaký si ho uděláte, a společnost Swatch věří, že v každodenním životě lidí by mělo být více času na umění. Od roku 1985 vydává značka řadu exkluzivních hodinek Swatch Art Special. A v roce 2018 ji značka posunula na další úroveň díky sérii Museum Journey, v rámci, které muzea poskytují společnosti Swatch přístup ke svým mistrovským dílům, aby se nejvíce ikonická umělecká díla světa stala dostupná pro každého. Své dveře značce Swatch zatím otevřely Rijksmuseum v Amsterdamu, Národní muzeum Thyssen-Bornemisza v Madridu, Musée du Louvre v Paříži, The Museum of Modern Art (MoMA) v New Yorku a nyní Centre Pompidou.

Synergie mezi společností Swatch a Centre Pompidou je zřejmá. Mají společný cíl zpřístupnit umění všem. Jsou revoluční, Swatch přináší umění na zápěstí a Centre Pompidou přináší umění masám. Zářivé barvy a průhledné detaily jsou charakteristickými znaky švýcarské značky hodinek a budovy postavenou z oceli, trubek v základních barvách a proslulých "housenkových" eskalátorů s prosklenými bočními stěnami, které umožňují kolemjdoucím prohlížet si umění.

Kolekce Swatch X Centre Pompidou je poslední z dlouhé řady spoluprací, která začala v roce 1985, kdy byly v muzeu představeny první hodinky Swatch Art Special s Kiki Picassem. V roce 1999 jeden z architektů budovy, Renzo Piano, převedl architektonický podpis do hodinek JELLY PIANO. V témže roce, během rekonstrukce Centre Pompidou, vytvořila společnost Swatch největší venkovní billboard na světě. Obsahoval ikonický výrok "Vous aussi, vous êtes notre musée", což v překladu znamená "I vy jste naše muzeum", a dostal se do Guinnessovy knihy rekordů.

Společnost Swatch nově představuje šest mistrovských děl z Centre Pompidou, doplněných o charakteristické znaky a nečekané detaily. Výsledek? Kolekce nositelných uměleckých děl, která vnesou do každého dne špetku barev a kultury.

Portrét Dédie, Amedeo Modigliani
Hodinky oslavují italského umělce, jehož ikonické portréty zachytily tvář Paříže na počátku dvacátého století. Hodinky Swatch obsahují umělcův podpis na řemínku Gent, kovovou povrchovou úpravu číselníku a nečekaný odstín jednobarevné růžové barvy na pouzdře, sponě, poutku a ručičkách.

Kolotoč, Robert Delaunay
Hodinky jsou inspirovány třetí verzí obrazu, kterou autor vytvořil poté, co zničil první dvě verze. Delaunay se snažil zobrazit pohyb prostřednictvím barev, což společnost Swatch neústupně chtěla zachytit. Speciální výřez ciferníku s různými barvami zajišťuje dynamický prvek designu těchto hodinek Gent.

Eiffelova věž, robert Delaunay
Hodinky ztvárňují slavné umělcovo zobrazení pařížské památky v celém jejím rohu. Proporce hodinek Gent zůstávají věrné Delaunayovu originálu, zatímco číselník, řemínek a ručičky mají zářivě červenou, žlutou, oranžovou a modrou barvu.

The Frame, Frida Kahlo
Hodinky Swatch ztvárnily jeden z nejslavnějších autoportrétů této umělkyně, jako zrcadlový obraz dokonale rozdělený mezi šest a dvanáct hodin na číselníku. Na přední straně hodinek New Gent se objevují zářivé slavnostní barvy, které dokonale vyvažuje růžový podklad a spodní strana řemínku.

Modrá obloha, Vasilij Kandinskij
Hodinky jsou pokračováním autorovy fascinace modrou barvou. Hodinky Swatch reprodukují Kandinského hlubokou a texturální malířskou techniku na design New Gent a obsahují mnoho zajímavých postav, které obývají původní malbu.

Červená, modrá a bílá, Piet Mondrian
Hodinky vzdávají hold zakladateli geometrické abstrakce, jehož vliv se nejvíce projevil v oblasti módy, architektury a designu. Společnost Swatch zajistila, že na hodinkách New Gent, doplněných matným černým číselníkem a nadrozměrnými ručičkami, jsou zobrazeny přesné tóny původního uměleckého díla.