Keith Haring Foundation's Mickey Mouse

Nejnovější spolupráce Swatch s nadací Keith Haring Foundation oslavuje ikonického newyorského sociálního aktivistu a pop-umělce z 80. let, který se proslavil svými revolučními a provokativními symboly a piktogramy v grafitti stylu. Výsledkem je nová kolekce s postavičkou Mickey Mouse v charakteristickém provedení a barvách pozdní tvorby Keitha Haringa.

Průkopník pouličního umění Keith si vždy přál pracovat pro Disney, a tak se postavička Mickey Mouse v jeho tvorbě stala velmi častou. Aktuální spolupráce se Swatch je již jeho druhou v pořadí. Poprvé Keith navrhl pro Swatch čtveřici hodinek v roce 1986, těsně před otevřením svého známého Pop Shopu na ulici Lafayette v centru New Yorku. Limitovaná edice těchto designů se pak prodávala v jeho obchodě a dnes patří mezi jedny z nejcennějších sběratelských modelů Swatch.

Hodinky Swatch přetváří práci Keitha Haringa s Mickey Mousem na praktické nositelné umění. Haringovo vyobrazení Mickeyho není typická Disney verze. I přes to, že design Mickey Mouse je rozeznatelný i z dálky, při bližším zkoumání naleznete na každém modelu nezaměnitelný Haringův rukopis, jako třeba originální ztvárnění nosu na číselníku modelu Mickey Blanc sur Noir.

Čím výraznější, tím lepší. A přesně v tomto duchu se nese model Mouse Marinière se svým pruhovaným červeným páskem, který je inspirovaný Mickeyho ikonickými šortkami. Haringova ilustrace nejslavnější postavičky Disney na sklíčku hodinek a červeno-bílý pruhovaný číselník dodává větší hloubku a pohyb.

Do středu pozornosti se všemi milovaná postavička dostává na číselníku Mickey Blanc sur Noir, kde ostrá žlutá barva ručiček a poutka pásku dokonale kompenzuje minimalistický monochromatický design.

Haringův typický rukopis v podobě černo-bílých linií vdechl život Mickey Mousovi v celé jeho slávě na modelu Eclectic Mickey. Tento design je navíc k dispozici i jako oblíbené nástěnné hodiny Swatch Maxi o rozměrech přes 2 metry, které mají kromě funkční hodnoty také hodnotu sběratelskou.

Model Mouse Mariniere můžete koupit ZDE.

Model Mickey Blanc sur Noir můžete koupit ZDE.

 

sc01_20_keith_haring_gz352_suoz336_suoz337_still_life_16x9_Original

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení