Keith Haring Foundation's Mickey Mouse

Nejnovější spolupráce Swatch s nadací Keith Haring Foundation oslavuje ikonického newyorského sociálního aktivistu a pop-umělce z 80. let, který se proslavil svými revolučními a provokativními symboly a piktogramy v grafitti stylu. Výsledkem je nová kolekce s postavičkou Mickey Mouse v charakteristickém provedení a barvách pozdní tvorby Keitha Haringa.

Průkopník pouličního umění Keith si vždy přál pracovat pro Disney, a tak se postavička Mickey Mouse v jeho tvorbě stala velmi častou. Aktuální spolupráce se Swatch je již jeho druhou v pořadí. Poprvé Keith navrhl pro Swatch čtveřici hodinek v roce 1986, těsně před otevřením svého známého Pop Shopu na ulici Lafayette v centru New Yorku. Limitovaná edice těchto designů se pak prodávala v jeho obchodě a dnes patří mezi jedny z nejcennějších sběratelských modelů Swatch.

Hodinky Swatch přetváří práci Keitha Haringa s Mickey Mousem na praktické nositelné umění. Haringovo vyobrazení Mickeyho není typická Disney verze. I přes to, že design Mickey Mouse je rozeznatelný i z dálky, při bližším zkoumání naleznete na každém modelu nezaměnitelný Haringův rukopis, jako třeba originální ztvárnění nosu na číselníku modelu Mickey Blanc sur Noir.

Čím výraznější, tím lepší. A přesně v tomto duchu se nese model Mouse Marinière se svým pruhovaným červeným páskem, který je inspirovaný Mickeyho ikonickými šortkami. Haringova ilustrace nejslavnější postavičky Disney na sklíčku hodinek a červeno-bílý pruhovaný číselník dodává větší hloubku a pohyb.

Do středu pozornosti se všemi milovaná postavička dostává na číselníku Mickey Blanc sur Noir, kde ostrá žlutá barva ručiček a poutka pásku dokonale kompenzuje minimalistický monochromatický design.

Haringův typický rukopis v podobě černo-bílých linií vdechl život Mickey Mousovi v celé jeho slávě na modelu Eclectic Mickey. Tento design je navíc k dispozici i jako oblíbené nástěnné hodiny Swatch Maxi o rozměrech přes 2 metry, které mají kromě funkční hodnoty také hodnotu sběratelskou.

Model Mouse Mariniere můžete koupit ZDE.

Model Mickey Blanc sur Noir můžete koupit ZDE.

 

sc01_20_keith_haring_gz352_suoz336_suoz337_still_life_16x9_Original