Kolekce 1983 Bioreloaded

Představujeme příběh nové kolekce Swatch „1983“

Ikonický design původních hodinek vylepšený o materiály z biologických zdrojů a inovativní technologie. Je to vůbec poprvé, co se hodinářům podařilo v sériové výrobě Swatchek nahradit konvenční materiály těmi pocházejícími z biologických zdrojů. Premiéra kolekce, která přinesla nezaměnitelný design prvních modelů Swatch, má pokračování: BIORELOADED!

Inovace byla vždy hnací silou definující značku už od svého založení. Součástí strategie společnosti Swatch je hledání lepších řešení pro náš neustále se měnící svět. Industrializace výroby byla velkým milníkem a zároveň jen jedním z kroků na této nekonečné cestě. Re-edice hodinek „1983“ na ní navazuje novým biologickým materiálem získaným ze semen ricinové rostliny a jejího cenného oleje, který nahrazuje plast. Dále prošly inovací i obaly, které jsou nově biologicky odbouratelné. Ekologický obal je vyrobený ze směsi průmyslového škrobu, přírodních vláken, vody a premixu. Lze jej kompostovat nebo zrecyklovat spolu s papírem, navíc při výrobě se snížilo množství emisí uhlíku a energie.

Všechny díly splňují vysoké požadavky na švýcarskou kvalitu, které společnost Swatch klade na své výrobky. Šesti originálních designů Swatch, které vypadají fantasticky už od svého vzniku v roce 1983. Vintage Swatchky jsou zpět, vylepšené dotekem přírody.