Swatch Bioceramic

V minulém roce značka Swatch představila kolekci Bioreloaded, která se vydává cestou udržitelnosti a ekologie v rámci použitých materiálů. Ikonický desing hodinek zůstal stejný, ale výrazně se změnil materiál, z kterých jsou hodinky vyráběny. Prim zde hrají inovativní technologie a biologický zdroj materiálů. Značce Swatch se jako prvním hodinářům podařilo v rámci sériové výroby nahradit konvenční materiály těmi pocházejícími z biologických zdrojů.

Inovace byla vždy hnací silou a strategií značky Swatch a není tomu jinak i letošní rok. Swatch hrdě vstupuje do zcela nového teritoria s nejnovější inovací BIOCERAMIC. Jedná se o zcela nový materiál, který bude ze 2/3 tvořený keramickým prachem a 1/3 z již známého plastu s biologickým původem. Výsledkem bude pružný, avšak odolný materiál s téměř hedvábným povrchem.

A na kterých hodinkách by bylo nejlepší nový materiál ukázat než právě na linii Big Bold, která se pyšní 47 mm číselníkem, který nabízí dostatek prostoru, abyste ocenili charakteristiku nového materiálu. Jak je u Big Bold kolekce zvykem, i do současné kolekce bude „vidět“. Pásek, sklíčko a poutka budou vyrobeny z „bioreloaded“ materiálu.

A co bude dál? Swatch se vždy snaží posouvat hranice dál, a právě BIOCERAMIC je dalším milníkem na dlouhé cestě inovací. Do konce roku 2021 budou všechny klíčové produkty Swatch také „biokeramické“.

Hodinky z kolekce BIoceramic si můžete zakoupit ZDE.